Je mi třicet a toužím po změně.

Deset let se věnuji technice a technologiím. Neumím programovat, neumím zabezpečit síť tak, aby se do ní nikdo nedostal. Neumím tvořit weby podle nejnovějších trendů, nedokážu vytvořit mobilní aplikaci. Deset let překládám z geekovštiny do češtiny. Vysvětluji uživatelům, proč se počítačů není potřeba bát. Spravuji techniku tak, aby fungovala pro uživatele, ne proti nim. Jsem vždy dobře naladěn, pro úsměv a vtípek nejdu daleko. Jsem trpělivý.

Deset let pracuji alespoň částečně ve školství. Znám problémy a specifika organizací s velmi omezeným rozpočtem. Mám rád své hračky, ale umím pochopit, že nejsou prioritou. Jsem líný - snažím se věci dělat tak, aby bylo co nejméně komplikací s jejich následnou správou. Tvrdím, že věci se nemají spravovat, pokud nejsou rozbité. Mívám občas odlišný názor na to, co je a co není rozbité.

Zajímám se o všechno. Není mnoho oborů, ve kterých bych měl skutečně hluboké znalosti, ale snažím se mít alespoň povrchní ponětí o co největším počtu věcí. Věřím, že mi to pomáhá vidět důležité souvislosti. Velmi rád a snadno se vzdělávám. Jsem neustále ochoten absorbovat nové vědomosti.

Nesnáším argumenty typu "vždycky se to tak dělalo". Nedržím tradice, věřím, že historie se má poznat a vyrabovat pro současnost a budoucnost. Myslím si, že téměř vše jde dělat lépe, ale vím, že zdaleka ne vždy je to efektivní.

Miluju hudbu, literaturu, fotografii, umění všeobecně. Jsem minimalista, věřím v jednoduchost. V mém světě nemá nic pouze jeden rozměr a význam, snažím se na vše nahlížet komplexně, a to je možné pouze s jednoduchými věcmi a principy. Rád vidím svět černobíle, dělím věci na dobré a špatné. Umím zaujmout názor a stát si za ním. Rád argumentuji a nerad se hádám. Umím se nechat přesvědčit.

Deset let si hraju s počítači a už mě to nebaví.

Rád mluvím, rád píšu. Umím jednat s lidmi. Umím improvizovat, řešit problémy. Nemám komplexy, nepotřebuji si nic dokazovat. Je snadné mě motivovat. Umím se chovat. Chci dělat nové věci, toužím po vzdělání, po posouvání hranic. Chci všechno umět a všechno vědět. Chci poznávat, jak věci fungují a přispívat k tomu, aby fungovaly. Baví mne hrát si s textem, baví mne tweetovat, přepisovat věty tak, aby sdělovaly přesně to, co chci. Mám neustále nové nápady.

Chci dělat něco jiného, než dělám teď. Na jednorázovou akci, výpomoc, nárazovou nebo občasnou práci, na chvíli, napořád.

Je mi třicet a mám modré oči.

Chcete mě?