Český prezident zopakoval svůj stabilní názor, že se na Ukrajině mají uskutečnit parlamentní a prezidentské volby, které vyřeší situaci po pádu prezidenta Viktora Janukovyče. "Není možné, aby o vládě rozhodovalo jakékoli náměstí. Ať je to Majdan, ať je to náměstí ve Lvově nebo naopak náměstí v Doněcku. Ať většina Ukrajinců si zvolí svoji politickou reprezentaci," uvedl Zeman.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/zeman-zavedeni-sankci-nevede-k-zadnemu-rozumnemu-vysledku-pao-/zpravy-domov.aspx?c=A140304_172542_ln_domov_ml


Klid na práci a pořádek, je to stále stejné. Základním úkolem politika je pečlivě pěstovat v Běžném občanovi pocit, že nemůže nic změnit. Pokud chce, musí projít "demokratickou" cestou, tedy nějakým tajemným způsobem, o kterém se sice dnes na školách vyučuje, ale nikdo ho nikdy nezažil v praxi. Před pětadvaceti lety se panu prezidentovi to náměstí hodilo, dnes je mu přirozeně proti srsti.

O vládě a směřování země vůbec rozhoduje tolik lidí, že by se na náměstí možná vešli do kašny a vypadali jako parta přiopilých turistů. Není tedy divu, že se hrozí pomyšlení, že by měli brát na vědomí vůli mnohonásobně větší skupiny obyvatel.

Neobhajuji ani nehodnotím ideologii nebo chování davu, jenom tvrdím, že pokud chceme mít skutečně ten pověstný klid na práci a pořádek, je potřeba pro to něco dělat.