Už dlouhou dobu přemýšlím nad jednou věcí, která mi nedá spát. "Nedá spát" není úplně to pravé slovo, protože já spím poměrně dobře, ale pravda je, že je to jedna z věcí, o které přemýšlím často při usínání.

Jedná se o sociální kontakty.

Trápí mne to, že se poslední dobou stýkám stále se stejnými lidmi. U některých mi to nevadí, vlastně mi to nevadí u nikoho, všechny rád vidím, ale vzhledem k tomu, že poslední dobou se můj okruh známých zúžil ze "škola/práce" na "škola", jsou debaty poněkud monotematické. Vlastně když se s někým setkám, řešíme většinou školu nebo práci - což by tak moc nevadilo, kdyby to nebyla pořád moje škola a moje práce. Jenže to se asi těžko změní samo od sebe...

Přemýšlím, kde sehnat nové sociální kontakty. Už jsem dávno vyrostl z toho, že je potřeba si hledat milenky na šukání, ale pravda je, že jsem tak nějak bezradný. To, co fungovalo před lety, již dávno nefunguje. Chaty jsou out - já sám mám mnoho přátel z nejrůznějších chatů a podobných služeb, ale dneska? Nesmysl. Kam dál? V práci se dívat nemůžu, tam mám pocit, že už jsme si všechno řekli. Mimo práci nemám moc kam; do hospod nijak zvlášť nechodím, žádné kolektivní aktivity neprovozuji a kdybych měl milenku, dal bych si sakra pozor, aby nás nikdo neviděl. Takže?

Takže nic. Připadám si ztracen v tomto světě, a i když je občas příjemné si jen tak plout nejistotou, čas od času potřebuji nějakou kotvu, nějaké pevné místo, kde se budu moct v klidu nadechnout a pokračovat dál. Miluju důležité a zásadní rozhovory zdánlivě o ničem - formují můj světonázor, se kterým nejsem nikdy spokojený. Ale i samotný relax v přítomnosti někoho inspirativního má svou cenu.

Potřebuju prostě na chvíli vypnout.