Když se s někým definitivně rozejdete a najdete si někoho jiného, velkou otázkou je, jak se s tím minulým vztahem vypořádáte. Možností je mnoho, můžete udělat tlustou čáru a tvářit se, že nikdy nic nebylo, můžete plynule přejít od starého k mladému. Jak se ale postavíte k místům, které jste společně navštívili?

Určitě máte spoustu míst, kde jste společně byli, hodně jste tam toho zažili. Cestou do Macochy jste se stavili v plzeňském pivovaru, protože vás ani nenapadlo, že sever na mapě je támhle. V Chorvatsku na Šoltě jste společně hledali veterináře, který zachrání chudáčka ježečka, co se vám zapíchl do chodidla. Z La Spezie máte ještě v peněžence schovaný doklad o zaplacení pokuty za nedovolené koupání ve vojenském přístavu. Opavu máte spojenou se zbytečným výletem na registr vozidel a v Bratislavě vám vykradli auto. Z Budapešti si pamatujete hotel Gellért za €150 na noc s pohodou oddělených lázní a v Dánsku jste se naučili pojmenovat všech 594 druhů deště. Babí léto jste sledovali na plátně ve Staropramen pajzlu v Hamburku a tu cestu s kanystrem pro benzín v La Seyne-sur-Mer asi taky hned nezapomenete. Víte už, že na italském venkově se o víkendu s platební kartou na benzínkách nechytíte, a že půjčovat si na Kosu skútry může být hazard se životem. Znalostí máte nepřeberně, ale co s nimi?

Přemýšlíte o tom, co asi váš nový partner řekne, až budete parkovat na safari ve Dvoře Králové na místě, kde na vaše auto před lety spadl kus žirafí klece. Zasměje se tomu? Mávne nad tím rukou? Ztropí scénu, že sem vůbec nechtěl, když jste tu byli s někým jiným? A co byste v takové situaci udělali vy?

Přijde mi škoda zbavovat se osvědčených výletních cílů. Já vím, jsou to zážitky a okolnosti, které dělají to místo speciálním pro vás konkrétně, ale tolik z nich je prostě krásných, že by byla věčná škoda si je zapovědět jenom kvůli tomu, že jste tam měli s vaším bývalým první sex. I když, tohle bych si zrovna asi nechal spíš pro sebe...

Vždycky jsem dělal za svými vztahy tlusté čáry. Ale přišlo mi, že některá místa by byla navždy smutná, kdybych je už nikdy nepoctil svou návštěvou. Vždyť za to nemůžou.

Ber, nebo nech být.