Já tomu nějak nerozumím. Policie má problém s ujíždějícími řidiči, proto si pořídí zastavovací pásy. Ty jsou speciální v tom, že donutí auto bezpečně zastavit. Prorazí mu totiž pneumatiky, takže se auto stane fakticky neovladatelné.

A fakticky neovladatelné auto samozřejmě okamžitě bezpečně zastaví.

Aha.

Ještě něco na tom nechápu. Pokud řidič ujíždí, pak je většinou před těmi, kdo ho honí. Jenže pokud má fungovat zastavovací pás, pak by měl ležet spíš před autem.

Mám-li se řídit podle televizních zpráv, největší problémy dělají ujíždějící řidiči ve městech a motorkáři. Což je pech, protože do města se pásy moc nehodí a na motorkáře jsou zase účinné až až.

Líbí se mi, jak má policie média zmáknutá. Poslušně papouškují vše, co se jim řekne, a vyrábí nepřítele, jak je zrovna potřeba. Novou investici do zastavovacích pásů (které jsou, jestli jsem viděl dobře, na jedno použití) bylo potřeba před veřejností zdůvodnit, proto velkolepé reportáži předcházela mediální ujížděčská masáž, takže nyní nadšeně hýkáme. Teď jsou v mediálním zaměřovači řidiči pod vlivem návykových látek, tak uvidíme.

Jenom se trochu obávám, aby naši udatní strážci zákona při zajišťování bezpečnosti světa nevyráběli zbytečné nebezpečí.