Vlastně mi to nedělá žádnou radost, začínat blog negativním příspěvkem, ale nemůžu si pomoct. Původně jsem chtěl psát o miCoach, o Assessment Workout, o tom, jak to krásně funguje a tak, ale bohužel dnešní den byl přehlušen zážitkem tak strašným, že ani vlastně nevím co.

Na dnešní den připadla tradiční večeře na Den učitelů, což obnáší zamluvit restauraci pro 50-60 lidí, kteří si dají všichni jídlo v ceně 150,- Kč a nějaké to pití ve vlastní režii. Jasně, není to nic moc, ale zase ani při nejlepší vůli nemůžu říct, že by to nebyl slušnej kšeft. A navíc - pokud se to provozovatelům nezdá, může vždycky říct ne, ne?

Letos padla volba na hostinec U Jirky v Třeboradické ulici v Praze 8. Ani se mi vlastně nechce vypisovat, co se všechno dělo, tak možná jenom v bodech.

* na jídlo jsme čekali hodinu (měli zavřeno půl hodiny před tím, než jsme přišli. A měli přesný seznam jídel i s počty, co měli vařit. Dvou jídel.)
* na pití jsme čekali průměrně dvacet minut. Na 52 lidí tam byly 3 ks personálu. Nikdo jiný v té hospodě nebyl.
* Jídlo nebylo nic moc. Steak bez chuti, hranolky strašlivě přesolené a "obloha" průhledná. Tak říkajíc "crystal clear".

Ovšem tohle všechno by se dalo nějak překousnout (i když vlastně nevím proč), jenže to nebyl konec. Na závěr, když došlo na placení, vedoucí hostince začala být velmi nepříjemná. Vtip byl v tom, že jsme na fakturu potřebovali napsat konkrétní údaj (což bylo za á domluvené a za bé to nebyl podvod, protože organizovaný program tam byl) a navíc jsme chtěli zaplatit jenom to, co jsme dostali, což je podle mě legitimní požadavek.

No a pak začal tanec.

Pominu to, že se se mnou majitel hospody bude hádat, jestli jsme měli 52 nebo 55 jídel, protože to mi přijde naprosto absurdní. Jedno jídlo stálo 150,- Kč, připomínám. Navíc argumentace počtem příborů mne opravdu rozesmála.

Když došlo ovšem na osobní a profesionální urážky, tak to už bylo i na mě trochu dost. Ale musím se přiznat, že jsem atmosféře taky podlehnul. A udělalo mi to dobře, to jo (:

Dopoledne si nás prý ve škole najde. Skoro zvažuju, že si přehodím rozvrh tak, aby mě tam fakt našla...

Kráva.