Když jsem poprvé uviděl leták o Adidas miCoach systému, říkal jsem si, že by to mohlo být to, co by mne konečně přinutilo něco dělat. A nejenom něco dělat, ale u toho zůstat. Běhání mi přišlo jako docela schopná forma tréninku, protože k tomu vlastně nic nepotřebuju. Problém byl vždycky v tom, že já neumím běhat, takže mě to vždycky hodně rychle přestalo bavit. miCoach tento problém právě částečně řeší, protože mě naviguje, jak mám běhat, aby to k něčemu bylo.

Systém funguje jako kombinace senzoru tepu, krokoměru a komplexní webové aplikace, která to všechno řídí. Právě v tom heartbeat senzoru je ukryto celé kouzlo - Adidas vsadil na to, že díky srdeční aktivitě pozná správně zátěž a úsilí, tedy je to naprosto nezávislé na dalších vstupech. A vypadá to, že to funguje. Systém je rozdělen do barevných zón, modré, zelené, žluté a červené. Ty jsou charakterizovány intervalem tepové frekvence a právě v těchto zónách se odehrává veškeré trénování. Na webu si vyberete nějaký tréninkový plán (případně si vytvoříte vlastní), provedete synchronizaci a můžete vyrazit. miCoach vás vede do té správné zóny tím, že vám říká jestli zrychlit, zpomalit, nebo udržovat tempo. Zároveň vám průběžně sděluje informace o tréninku (hlavně kolik vám ještě zbývá). Příjemným bonusem je možnost propojit miCoach s vlastním mp3 přehrávačem.

Celkově systém po několika dnech hodnotím vyloženě pozitivně, hlas ve sluchátku je příjemný, neobtěžující a přichází přesně s takovými informacemi, jaké potřebuji. Pro Adidas tentokrát jednoznačně palec nahoru!