Občas, když nemám co dělat, prohlížím si fotografie na internetu. Před nějakou dobou jsem se rozhodl, že si je budu prohlížet tématicky, takže si řeknu, že teď budu třeba hodinu věnovat snímkům stromů v mlze s vyrytým pentagramem v kůře nasvícených kouřící svící z psího sádla. Je pravda, že mi někdy zabere tu hodinu hledání byť jediného snímku. Ale také si někdy dávám jednodušší úkoly, například portréty.

Když si totiž prohlížím své skromné portfolio, zjišťuji, že mám fotografie na nejrůznější témata, ale v zásadě úplně tam chybí aranžované portréty.

Já totiž nerad fotím lidi.

Nicméně portrétní fotografie je disciplína sama pro sebe a velice mne láká si ji vyzkoušet. Ovšem narážím na problém - kde vzít modelku (ano, přirozeně sháním modelku, protože ženský jsou obvykle hezčí než chlapi)? Překvapuje mne, kolik lidí má aranžované portréty například v profilových fotkách na různých sociálních sítích. Jak k nim přišli? Já si to nějak nedovedu představit...

Proto tedy touto cestou nesměle hledám modelku na vážný vztah objektivem fotoaparátu. Modelku, které nebude vadit, že nemám naprosto žádné zkušenosti s portrétní fotografií, která nebude čekat, že za to dostane něco jiného, než ty fotografie, a která bude sama hýřit nápady. Upřednostňuji dlouhodobý nepravidelný vztah v pěkném světle, schůzky v interiéru i exteriéru.

Zn. Teriér vítán.